O mnie

17 grudnia po raz drugi

Dzisiejszy wpis będzie inny niż tematyka bloga, ale pierwsza córa miała swoje pięć minut na moim blogu, więc druga pociecha nie może być gorsza. Dokładnie 4 lata po Jagodzie na świat przyszła nasza druga córeczka- Róża. W tym miejscu muszę podzielić się z Wami moją refleksją- zajedzie wpisem parentingowym, ale co tam. Dużo się zmieniło u mnie jeśli chodzi o podejście do macierzyństwa. Przede wszystkim niezbędna rzecz- doświadczenie. Po szkole życia z Jagodą wiem, że nie ma czegoś takiego jak „lukrowe macierzyństwo”. Często jest to ciężka praca połączona niejednokrotnie z morzem wylanych łez. Chociaż  kiedy teraz patrzę na moją starszą córkę jestem mega dumna, że mam tak cudowne dziecko i mimo nieprzespanych (a przechodzonych) nocy było warto. Jeszcze wtedy zarzekałam się, że nie dam się drugi raz wrobić w pieluchy. Tymczasem…

W marcu zeszłego roku kiedy zobaczyłam dwie kreski na teście ciążowym ucieszyłam się, chociaż wiedziałam z czym to będzie związane. Byłam nastawiona na podobną przeprawę z drugim dzieckiem, a tu miłe zaskoczenie od samego początku począwszy od porodu. Jestem w szoku, że dziecko jest w stanie samo zasnąć bez godzin noszenia na rękach czy posiadówki przy piersi. Różyczka póki co jest aniołkiem- może to kwestia, że ja mam więcej cierpliwości i dziecko wyczuwa mój spokój. Jak to mówią znajomi- modelowe dziecko żeby zareklamować rodzicielstwo :D. Pomimo tego że obowiązków przybyło jakoś to ogarniam o dziwo. Fakt że mam wsparcie męża, który przejął obowiązki mentora dla starszej.

Cieszę się tymi ulotnymi chwilami kiedy trzymam tę kruszynkę na rękach, bo czas tak szybko leci i ani się nie obejrzę, a pójdzie do przedszkola, szkoły a potem wyfrunie mi z gniazdka.

A oto i moja druga gwiazda:

IMG_20200129_163357555

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s