Luźna gadka

Tydzień karmienia piersią 1-7 sierpnia

Jak dla mnie nie ma bardziej wzruszającego widoku niż matka-karmicielka z Maluszkiem przy piersi. Jednak dziwne to czasy kiedy to nie bulwersują vaginy na salonach czy bilbordy w centrum miasta z cycastymi i prawie nagimi panienkami, a już  widok matki karmiącej w miejscu publicznym jest jak sól na ranę. Z kolei jeden Pan poseł (nie wnikam czy miała to być prowokacja czy rzeczywiście tak uważa) przyrównał karmienie piersią do takich czynności fizjologicznych jak pierdzenie czy bekanie i uważa że powinno się ono odbywać w ustronnym miejscu. No tak tylko czasami o to ustronne miejsce ciężko, a dziecko tego nie zrozumie jak mu powiem ” Poczekaj nie będę Cie tutaj karmić aby nie siać zgorszenia”. Swoją droga zaprosiłabym tego Pana na obiad do mnie specjalnie dla niego -podane na desce klozetowej:). Co prawda jako dość aktywna matka często zdarzało mi się karmić Jagódkę w miejscach publicznych i nigdy nikt nie zwrócił mi z tego powodu uwagi, a nawet wręcz przeciwnie ludzie wyglądali na rozczulonych tym widokiem. Wieści z zeszłego tygodnia dotyczące sprawy Pani Liwii to nie jest tylko odosobniony przypadek. Czytając fora odnoszę wrażenie że widok matki karmiącej piersią jest naprawdę bardzo gorszący dla części społeczeństwa. Aż nurtuje mnie pytanie kogo tak najbardziej ten widok gorszy (jakoś nie sądzę że facetów).

Na koniec fakt biologiczny ku przypomnieniu do czego służą piersi-człowiek z biologicznego punktu widzenia należy do gromady ssaków, która charakteryzuje się tym że młode po urodzeniu ssą mleko matki z gruczołów mlekowych, którymi są PIERSI. Tak więc ku uświadomieniu niektórych osobników- „cycki”nie służą do tego aby wypełniać ich silikonem i żeby wyglądały, ale służą do tego żeby odżywiać własne dziecko. I g…. mnie obchodzi że kogoś gorszy widok nagich piersi w czasie laktacji, bo w końcu te piersi nie są po to żeby cały świat je podziwiał i mnie to wcale nie rajcuje że ktoś je widzi, one są dla mojego maluszka bo ich w tej chwili potrzebuje!

Załączam zdjęcie z karmienia w plenerze- ale nie zobaczycie gołego cyca i pornografii tylko babeczkę która cieszy się, że daje swojemu  Dziecku to co najcenniejsze-mleczną cząstkę siebie:)

20160529_152154

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s